تنظیم شناسه هاست‌توهاست در مرکز ثبت دامنه ایرنیک

اگر قصد ثبت و یا تمدید یک دامنه ir را داشته باشید ممکن است با خطاهایی مواجه شوید که اجازه انجام عملیات مورد نظر را روی دامنه به شما نمی‌دهند. خطاهایی که در هنگام ثبت دامنه رخ می‌دهند در عمده موارد به این دلیل است که شما نماینده مورد نظر را به عنوان نماینده مورد اعتماد خود به ایرنیک معرفی نکرده‌اید.

شرکت پیشرو اندیشه پرداز سی‌پل به عنوان یکی از نماینده‌های رسمی ثبت دامنه‌های ir با هزینه بسیار پایین و با خدمات متنوع دیگر آماده ارائه خدمات ثبت دامنه به مشتریان گرامی است. می‌توانید لیست نمایندگان مجاز ثبت دامنه ir را در صفحه رسمی نمایندگان سایت ایرنیک مشاهده نمایید.

جهت بررسی آزاد بودن دامنه و ثبت یا تمدید دامنه به این صفحه مراجعه نمایید. همچنین می‌توانید هزینه ثبت و تمدید دامنه‌ها را اینجا مشاهده نمایید.

ثبت شناسه‌های آشنا در ایرنیک

برای این کار ابتدا در سایت nic.ir وارد حساب کاربری خود شده و در قسمت مدیریت شناسه‌های آشنا شناسه سی‌پل را به لیست شناسه‌های آشنای خود اضافه نمایید:

pi972-irnic
بخش شناسه‌های آشنا در پنل کاربری سایت nic

پس از انجام این کار به قسمت مدیریت رابطه‌های مجاز رفته و صاحب امتیاز، رابط‌های اداری، فنی و مالی را روی گزینه خودم و شناسه‌های آشنا تنظیم کنید:

بخش رابطه‌های مجاز در پنل کاریری سایت nic

نکته: برای ثبت دامنه حتما باید گزینه صاحب امتیاز را تیک بزنید

پس از انجام این کار می‌توانید دامنه را با موفقیت ثبت یا تمدید نمایید.

نکته مهم در ثبت و تمدید دامنه

در بسیاری از موارد اتفاق می‌افتد که به دلیل حجم بالای درخواست‌های ثبت و تمدید دامنه عمل ثبت یا تمدید دامنه فورا انجام نمی‌شود و درخواست‌ها از طریق nic در صف پردازش قرار می‌گیرند. لطفا توجه کنید که پس از درخواست ثبت یا تمدید دامنه ممکن است چند ساعت طول بکشد از طریق دریافت whois دامنه بتوانید اطلاعات جدید را مشاهده نمایید.

برچسب‌ها::